Ndërron jetë muzika e “Jazz”-it

02 prill 11:41

Ka ndërruar jetë legjenda e muzikës ‘Jazz’, Ellis Marsalis Jr. Vdekja e tij erdhi nga komplikimet e krijuara nga koronavirusi. Legjenda e New Orleansit vdiq në moshën 85 vjeçare, ka treguar djali i tij për “New York Times”.

“Ellis Marsalis ishe një legjendë. Ai ishte një mësues, një baba dhe një ikonë. Fjalët janë të pamjaftueshme për të përshkruar artin, gëzimin dhe bukurinë që ai ka shfaqur për botën”, tha në një deklaratë kryetari i bashkisë së New Orleansit të mërkurën në darkë.

Lajme të sponsorizuara

Të fundit
Një nga frikërat për pandeminë e shkaktuar nga Koronavirus i…