Ndërron jetën shkrimtari dhe gazetari Idriz Ulaj

04 qershor 14:28

Ka vdekur në moshën 81-vjeçare profesori Idriz Ulaj.

Ai ishte shkrimtar, pedagog dhe studiues i folklorit.

Ulaj ishte edhe lektor dhe gazetar i revistës “Zëri i Rinisë”.

Profesor Idriz Ulaj, ka vdekur në vendlindjen e tij, në Vuthaj.

Lajme të sponsorizuara

Të fundit
Ministria turke e Mbrojtjes ka konfirmuar të dielën, nisjen e…