Në afërsi të Shëngjinit gjendet një jaht i braktisur me flamur italian

17 tetor 22:16

Një jaht është gjetur i braktisur në zonën e Godullës në Kurbin. Nga verifikimet e kryera jahti i përket një shtetasi italian.

Gjithashtu është gjetur edhe një gomone që dyshohet të jetë përdorur për të dalë në tokë, raporton tch.

Policia ka monitoruar situatën dhe ka nisur kontrollet. Jahti është ankoruar në portin e Shëngjinit.

Mësohet se jahti është gjetur që mbrëmjen e kaluar por që është mbajtur nën monitorim nga ana e policisë për ndonjë lëvizje të dyshimtë.

Lajme të sponsorizuara

Të fundit
Zbulimi i 405 miliardë metra kub gaz në Detin e…