Nesër hidhet në treg celulari portativ “Galaxy Fold”

05 shtator 11:31

“Samsung” ka njoftuar lancimin e telefonit të shtrenjtit “Galaxy Fold”, i cili do të jetë celulari i parë portativ që tregun botëror.

“Galaxy Fold” (Galaxy Dosja) hapet dhe mbyllet porsi një libër dhe pritet të dalë në shitje të premten, në Korenë e Jugut. Ndonëse nuk është specifikur se kur me saktësi, celulari pritet të përfshihet edhe në tregjet e Francës, Gjermanisë, Singaporit dhe Shteteve të Bashkaura.

Celulari i palosshëm, i cili do të kushtojë 1,980 dollarë ishte menduar të hidhej në treg që në prillin e  këtij viti. Por data u ndryshua pasi u vu re se pajisja prishej shumë shpejt.

Lajme të sponsorizuara

Të fundit
Bukuroshja shqiptare Anxhela Martini ka bërë një vizitë surprizë në…