Nesër në Shqiponjë të Gjakovës bëhen homazhe për dëshmorin Naser Brahimaj

04 prill 2022 | 11:19

Organizata e Veteranëve të Luftës së Ushtrisë Çlirimtare të Kosovës, dega në Gjakovë për nder të 23-vjetorit të rënies së heroit të kombit, Naser Brahimaj, do të bëjë homazhe në kompleksin memorial të Dëshmorëve në Shqiponjë të Gjakovës.

”Njoftohen të gjithë veteranët, invalidët dhe familjet e dëshmorëve të Ushtrisë Çlirimtare të Kosovës, se të martën, më datë 5 prill, duke filluar nga ora 11:00, mbahen homazhe për dëshmorin e kombit Naser Brahimaj. Homazhet bëhen në Kompleksin Memorial “Dëshmorët e Kombit” në Shqiponjën legjendare, ish-Jabllanicë të Gjakovës”, kështu ka njoftuar OVL-ja dega në Gjakovë.

Homazhet do të bëhen të martën me 5 prill me fillim në ora 11.

Njoftimi i plotë:

Nesër me 05/04/2022, në 23 vjetorin e rënies kujtojmë Heroin Kombëtar, Naser Brahimaj

Homazhet do mbahen ne ora: 11:00 ne kompleksin memorial te Dëshmorëve ne fshatin Shqiponje (Jabllanicë)

Lavdi Heroit te Kombit Naser Brahimaj

Lavdi të gjithë Heronjve dhe Dëshmorëve te Kombit. Pjesëmarrja juaj nderon gjakun e dëshmorëve dhe luftën e drejtë të UÇK-së, thuhet në njoftimin për media të lëshuar nga shoqatat e luftës së UÇK-së, dega në Gjakovë.

Lajme të sponsorizuara

Të fundit
Modelja e njohur, Arbenita Ismajli, ka vendosur të agjërojë, me…