Nis Samiti i Brdo Brijunit, bëhen bashkë në një tryezë Osmani dhe Vuçiqi

11 shtator 2023 | 11:39

Në Shkup të Maqedonisë së Veriut ka nisur Samiti i Krerëve të Shteteve në Procesin e Brdo Brijunit.

Në këtë organizim është duke marrë pjesë edhe presidentja e Kosovës Vjosa Osmani.

Ky samit është organizuar nga Maqedonia e Veriut, Sllovenia dhe Kroacia.

Vendet pjesëmarrëse janë edhe Shqipëria, Kosova, Serbia, Bosnjë e Hercegovina dhe Mali i Zi.

Samiti i Brdo-Brijunit është një organizim shumëpalësh vjetor në Ballkanin Perëndimor, e iniciuar në vitin 2013 nga presidenti slloven Borut Pahor dhe ai kroat Ivo Josipoviq.

Lajme të sponsorizuara

Të fundit
Ministri izraelit i Turizmit, Israel Katz do të vjen për…