Nis seanca ku pritet të miratohet buxheti i rishikuar për vitin 2020

13 korrik 14:30

Ka nisur të mbahet vazhdimi i seancës plenare të Kuvendit mbi ndarjet buxhetore për buxhetin për vitin 2020.

Kujtojmë se sot gjatë ditës, kryeministri i Kosovës Avdullah Hoti, përmes një shkrimi në llogarinë e vet në “Facebook”, ka shkruar se është tepër e rëndësishme që Kuvendi ta miratojë buxhetin e rishikuar për 2020, si dhe të ratifikojë marrëveshjet ndërkombëtare për grante dhe kredi.

“Kjo na hap rrugë për të vazhduar me pagesën e masave të mëhershme për të papunë dhe biznese, si dhe për të nisur zbatimin e programit për rimëkëmbje ekonomike. Fondi për rimëkëmbje ekonomike prej 385 milionë euro është pjesë e këtij buxheti”, ka shkruar Hoti.

Lajme të sponsorizuara

Të fundit
Shërbimi Spitalor dhe Klinik Universitar i Kosovës (ShSKUK) ka ndërmarrë…