Nis takimi Merkel-Vuçiq ku do të bisedohet për Kosovën

23 janar 17:22

Ka nisur takimi në mes të kancelares gjermane, Angela Merkel dhe presidentit serb, Aleksandër Vuçiq në Davos të Zvicrës, i cili po zhvillohet në kuadër të Forumin Ekonomik Botëror.

Vuçiqi ka njoftuar gjatë ditës se në mesin e temave të cilat do t`i diskutojë me zyrtaren e lartë gjermane është edhe Kosova, transmeton Klan Kosova.

Ky është takimi i tyre i 15-të deri më tani, duke përfshirë edhe kohën kur Vuçiqi ishte kryeministër.

Edhe presidenti i Kosovës, Hashim Thaçi po qëndron në Davos të Zvicrës për të marrë pjesë në Forumin Ekonomik Botëror./klankosova.tv/.

Lajme të sponsorizuara

Të fundit
Organet përgjegjëse në Kosovë kanë shënuar rezultate minimale në aspektin…