Nisma “Ballkani i Hapur”, takohen Vuçiqi, Rama dhe Dimitrovi

04 nëntor 2021 | 11:38

Presidenti serb, Aleksandër Vuçiq, ka pritur në Pallatin e Serbisë kryeministrin e Shqipërisë, Edi Rama dhe zëvendëskryeministrin e Maqedonisë së Veriut, Nikolla Dimitrov, me të cilët do të ketë disa takime në kuadër të nismës “Ballkani i Hapur”.

“Open Balkan është një vendim historik!”, ka shkruar Vuçiqi në llogarinë e vet në “Instagram”, ku ka postuar edhe disa fotografi nga takimi.

Vuçiqi, Rama dhe Dimitrovi fillimisht do të bisedojnë me përfaqësues të kompanive nga Serbia, Shqipëria dhe Maqedonia e Veriut.

Pas kësaj do të vazhdon takimi i tre zyrtarëve me përfaqësues të Këshillit Atlantik.

Më pas, do të mbahet takimi i tre zyrtarëve, pas të cilit Vuçiqi, Rama dhe Dimitrov do të drejtohen para mediave.

Lajme të sponsorizuara

Të fundit
Aleanca për Ardhmërinë e Kosovës (AAK) ka dorëzuar të enjten…