Nitaj kritikon analistët lidhur me vizitën e kryeministrit të Malit të Zi

14 shkurt 2018 | 23:54

Deputeti i AAK-së, Muharrem Nitaj, ka thënë që disa analistë në vend nuk po duan ta pranojnë atë që u tha nga kryeministri i Malit të Zi, Dusko Markovic, gjatë konferencës për media që pati me kryeministrin, Ramush Hardinaj.

Nitaj duke zgjedhur një citat nga fjalimi i kryeministrit të Malit të Zi e ka interpretuar këtë si gatishmëri nga pala malazeze për zgjidhjen e demarkacionit.

Postimi i plotë i Nitajt në llogarinë e vet në Facebook:

Kryeministri malazez Markovic shreh gatishmeri per nje zgjidhje praktike per demarkacionin,

Disa analiste ne Kosove nuk leshojne pe.

Thonë s’ka zgjidhje!!!

Kryeministri Malazez, ceshtjet e hapura do t’i zgjidhim ne frymen e miqesise dhe interesit te qytetareve te te dyja shteteve.

“Mali i Zi, deshiron qe Demarkacioni te zgjidhet ne frymen e bashkepunimit dhe interesit reciprok”!

Disa analistë ne Kosovë: Kjo vizite nuk sjell asgje te re dhe asnje perafrim qendrimesh”!!!

Medet po poshte kemi ra!

MN

 

Lajme të sponsorizuara

Të fundit
Shtëpia e Ankandeve Kosova është kompani e cila merret me…