Një grek djeg flamurin shqiptar në mes të Sarandës

16 qershor 2020 | 11:09

Një ngjarje e jo e zakontë ka ndodhur mbrëmjen e djeshme në Sarandë.

Manolis Vitos, minoritar grek nga fshati i Finiqit ka djegur flamurin shqiptar në mes të qytetit bregdetar.

Momenti i djegies së flamurit është publikuar nga vetë ai në rrjetet sociale.

Kjo ka sjellë irritimin e shumë qytetarëve, të cilët kanë komentuar të revoltuar, njofton “Abc News”.

Shpesh herë në jug të vendit janë shënuar incidente të tilla me përmbajtje raciste. Ndërsa djegia e flamurit është më e rënda.

Lajme të sponsorizuara

Të fundit
Modelja dhe aktorja Arta Nitaj është shfaqur me një foto…