“Njeriu i vdekur” shfaqet në ceremoninë e funeralit të tij, tronditen familjarët

07 gusht 2019 | 11:38

Banorët e fshatit Godmiaha në Kenia u tronditën kur një 38-vjeçar që ata besuan se kishte vdekur dhe ishte gati të varrosej u rishfaq në ceremoninë e tij të funeralit për të konfirmuar se ai nuk kishte vdekur. Kennedy Olwa u zhduk nga shtëpia rreth dy dekada më parë. 38-vjeçari dëgjoi në radiot lokale lajmin për vdekjen e tij dhe shkoi në shtëpi për ta informuar familjen se ai është akoma gjallë për t’i ndaluar marrëveshjet e panevojshme dhe të kushtueshme të funeralit.

Lajme të sponsorizuara

Të fundit
Me ngritjen e temperaturave, ethet e minjve si dhe ethet…