Numërohen mbi 13 mijë vota me kusht, ja sa vota morën LV-ja, PDK-ja, LDK-ja dhe AAK-ja

01 mars 2021 | 16:13

Komisioni Qendror i Zgjedhjeve ka njoftuar se deri tani janë numëruar mbi 13 mijë e 570  vota me kusht dhe të personave me aftësi të kufizuara.

Sipas KQZ-së, Lëvizja Vetëvendosje deri tani ka 6 mijë e 747  vota, pasuar nga Partia Demokratike e Kosovës me 2 mijë e 373 vota, shkruan “Epoka e re”.

Lidhja Demokratike e Kosovës deri tash ka marrë 1 mijë e 473 vota dhe Aleanca për Ardhmërinë e Kosovës 1  mijë e 301 vota.

Gjithsej, janë 31 mijë e 500 me kusht dhe 2 mijë e 800 vota të personave me aftësi të kufizuara.

No description available.

Lajme të sponsorizuara

Të fundit
Tre muaj më parë, Finlanda kishte mesataren më të ulët…