Numërohen rreth 98 për qind të votave, kjo është renditja e partive politike

07 tetor 2019 | 13:50

Komisioni Qendror i Zgjedhjeve (KQZ) ka numëruar 97.92 për qind të votave për zgjedhjet e parakohshme parlamentare.

Sipas kësaj përqindje, Vetëvendosje  vazhdon të jetë partia e parë me 200.439 vota  e pasura nga LDK-ja me 194.978 vota.

Pas këtyre dy partive renditet PDK-ja me 165. 049 vota dhe koalicioni AAK-PSD me 90.569 vota.

Këto rezultate nuk përfshijnë votat me kusht, votat me postë edhe votat e personave me nevoja te veçanta.

/Epoka e re/

Lajme të sponsorizuara

Të fundit
Ministri në detyrë për Evropën dhe Punët e Jashtme Gent…