“Oliveri e pagoi me jetë e Rashiqi me dhëmbë kundërshtimin ndaj Listës Serbe”

22 shkurt 21:06

Partia Serbe e Kosovës ka reaguar për rrahjen e djalit të politikanit serb, Nenad Rsashiq, për të cilën rrahje janë arrestuar 8 persona.

Sipas tyre, të qenurit kundër Listës Serbe, Oliveri e pagoi me jetë e Rashiqi me dhëmbë.

Në reagim thuhet se rrahjet e shkaktuara në Nikola Rashiqin e vogël janë rrahje për të gjithë fëmijët tanë dhe të ardhmen e tyre, dhe ato rrahje nuk janë për fëmijë, adoleshentë.

Këto janë gjithashtu rrahje mafioze të porositura thuhet në reagim.

Tutje Partia e Serbëve thotë se urdhërdhënësi i sulmit është Beogradi.

“Edhe nëse një baba ishte “më i keqi” dhe Nenad Rashiq sigurisht që nuk është, ai nuk i jep askujt të drejtën të ngrejë dorën kundër fëmijëve të tij për politikë dhe ne me përgjegjësi pretendojmë motive politike.

Çmenduria që Beogradi dhe Srpska Ljista sollën midis serbëve në Kosovë duhet të ndalet menjëherë dhe pa kushte. Në çdo opsion tjetër, Beogradi do të jetë një humbës total, dhe Lista Serbe do të duhet, pavarësisht nëse dëshiron apo nuk dëshiron, të marrë përgjegjësinë për pasojat e linçimit të saj mediatik kundër kundërshtarëve politikë.

Oliver Ivanoviq e pagoi linçimin politik me jetën e tij, Nikola Rašiq me dhëmbët. Asnjë serb nuk do të paguajë më asgjë në Listën Serbe, dhe këtu vendoset një pikë e qartë.

Ne kërkojmë reagimin më të shpejtë dhe të shpejtë të policisë dhe autoriteteve gjyqësore për të sqaruar këtë krim dhe për të ndëshkuar autorët”, thuhet në reagimin e Partisë Serbe të Kosovës.

Lajme të sponsorizuara

Të fundit
Anëtari i Vetëvendosjes në Komisionin Qendror të Zgjedhjeve (KQZ), Sami…