Opozita në Serbi nuk ftohet në dialogun për Kosovën

01 nëntor 2017 | 10:16

Kështu kanë deklaruar kryetarit i partisë Levice Srbije, Borko Stefanovq, presidenti i Lidhjes së Social Demokratëve të Vojvodinës, Nenad Çanak dhe ish-deputetja e Kosovës, Rada Trajkoviq.

“Sot u mbajt takimi i parë i dialogut të brendshëm me ekspertët ligjor, të ftuar ishin edhe profesorë të së drejtës kushtetuese, dekanë nga universitetet në Serbi, ata paraqitën disa pikëpamje ligjore, por nuk e dimë se çfarë, vetëm dëgjuam se ata ishin të pranishëm,” ka thënë Stefanoviqi në tubim me temën “Debati për Kosovën: Dialogu i brendshëm ose monologu”, organizuar nga Instituti për Çështje Evropiane.

Lajme të sponsorizuara

Të fundit
Më 2 nëntor (e enjte) për nder 28-vjetorit të rënies…