Osmani takohet me homologun bullgar, flasin për partneritetin rajonal

18 maj 2024 | 19:28

Presidenti bullgar Rumen Radev ka folur për takimin që ka zhvilluar sot me homologen Vjosa Osmani.

Ai tha se me presidenten e Kosovës kanë diskutuar për marrëdhëniet bilaterale në mes të Kosovës dhe Serbisë, si dhe për partneritetin rajonal.

“Duke diskutuar me Vjosa Osmanin për marrëdhëniet dypalëshe mes Bullgarisë dhe Kosovës, partneriteti rajonal në Ballkan dhe perspektiva Evropianr e rajonit”, ka shkruar ai në një postim në X. 

Lajme të sponsorizuara

Të fundit
Kryeministri i Kosovës, Albin Kurti nesër do të pret në…