Erdogani gjatë vizitës që ka pasur në Kosovë kishte sjell me vete edhe kuzhinierin

07 mars 23:41

Nënkryetari i Komunës së Prishtinës, Selim Pacolli, ka folur për periudhën sa ishte menaxher kryesor në hotelin e Behgjet Pacollit në Prishtinë.

Ai ka përmendur figura të ndryshme politike që kanë qëndruar në hotel, ndër ta Bill dhe Hillary Clinton, Joe Biden, e Recep Tayyip Erdogan.

Por, Pacolli ka përmendur specifikisht presidentin turk, Erdogan.

Sipas tij, Erdogan, posa kishte arritur në hotel, kishte pasur kërkesa ndryshe nga diplomatët tjerë perëndimorë.

Tutje tregon se Erdogan kishte sjell me vete kuzhinierin e tij dhe se vetëm stafi i tij ishte lejuar të shërbente në dhomë.

“Presidenti turk erdhi me specifikat e tij të veçanta, deri të kuzhinieri i tij. Çdo gjë që është përgatitur në kuzhinën e hotelit, është testuar fillimisht është analizuar nga kuzhinieri që e kishte sjell me vete dhe pastaj, ai ushqim është shërbyer vetëm nga njerëzit e tij në dhomën ku ka qenë”, ka deklaruar Pacolli në emisionin “KojshiaShow”.

Lajme të sponsorizuara

Të fundit
Nënkryetar i Komunës së Prishtinës, Selim Pacolli, ka rikthyer temën…