Pacolli nderohet me titullin “Doctor Honoris Causa” nga Universiteti i Vlorës  

29 nëntor 2018 | 12:22

Zëvendëskryeministri i parë i Kosovës dhe ministri i Punëve të Jashtme, Behgjet Pacolli, është nderuar dje me titullin “Doctor Honoris Causa” nga Universiteti i Vlorës “Ismail Qemali”.

Rektori i Universitetit të Vlorës “Ismail Qemali”, Roland Zisi, i ka ndarë titullin “Doctor Honoris Causa” zëvendëskryeministrit Pacolli për kontributin e shquar në nxitjen e mendimit shkencor kombëtar dhe afirmimin e modelit mbarëshqiptar të biznesit dhe marketingut.

Ministri Pacolli ka vlerësuar lartë dhënien e këtij çmimi duke thënë se në vazhdimësi është nderuar nga Shqipëria dhe universitetet e saj.

/Epoka e re/ 

Lajme të sponsorizuara

Të fundit
Shefi i Grupit Parlamentar të Lidhjes Demokratike të Kosovës (LDK),…