Pacolli pret në rezidencën e tij komandantin e KFOR-it

30 janar 14:09

Zëvendëskryeministri dhe ministri i Punëve të Jashtme, Behgjet Pacolli, ka pritur në rezidencën e tij, komandantin e KFOR-it në Kosovë, Lorenzo D’ Addario.

Pacolli përmes një postimi në llogarinë e vet në “Facebook”, ka treguar se ishte një takim shumë miqësor, në të cilin kanë diskutuar për zhvillimet e përgjithshme nëpër të cilat po kalon Kosova.

“Kosova dhe qytetarët e saj i janë mirënjohës kontributit, që kanë ofruar, po ofrojnë dhe do të ofrojnë edhe në të ardhmen shtetet aleate, partnere dhe mike në forcimin e sigurisë dhe stabilitetit nacional dhe atij rajonal”, ka shkruar Pacolli.

/Epoka e re/

Fjalët Kyçe:

Lajme të sponsorizuara

Të fundit
Shtetet e Bashkuara kanë bërë thirrje për më shumë transparencë…