Pakistani dënoi me vdekje vrasësin serik

17 shkurt 2018 | 18:25

Një gjykatë në Pakistan ka dënuar me vdekje, vrasësin serik Iram Ali, të cilin e ka gjetur të fajshëm për vrasjen e tetë fëmijëve, përfshirë 7 vjeçaren, Zainad Ansari, dhunimi dhe vrasja e së cilës ka shkaktuar pakënaqësi kombëtare.

Policia e ka gjetur trupin e vogëlueshes Ansari, në mesin e mbeturinave në disktriktin Kasur, në lindje të qytetit Lahore, katër ditë pasi ishte raportuar për humbjen e saj.

Hetuesit policorë kanë thënë se ka pasur përputhje të analizave të ADN-së, së tetë trupave të vajzave të vrara me vrasësin serik të identifikuar si Imran Ali, 24 vjeçar.

Qindra qytetarë kanë protestuar, pasi ishte gjetur trupi i vogëlushes Zainab, ndërsa dy persona kanë vdekur, pasi policia ka shtënë drejt tyre për të shpërndarë turmën.

Lajme të sponsorizuara

Të fundit
Sekretari i Përgjithshëm i NATO-s, Jens Stoltenberg, ka thënë se…