Pamje kur policët e EULEX-it e largojnë Hysni Gucatin pas vizitës te nëna e sëmurë

15 mars 17:06

Ish kreu i OVL-UÇK-së, Hysni Gucati ka qëndruar për disa kohë në Kosovë me nënën e tij në gjendje të rëndë shëndetësore.

Lajmin e ka konfirmuar edhe Gjykata Speciale në Hagë, teksa janë publikuar pamje kur policët e EULEX-it largohen nga fshati ku e ka shtëpinë Gucati dhe ku po qëndron nëna e tij.

“Për shkak të arsyeve bindëse humanitare, një gjyqtar i vetëm ka udhëzuar Zyrën e Regjistrimit që të menaxhojë një vizitë paraburgimi në Kosovë për z. Gucati për të takuar familjen e ngushtë. I akuzuari mbetet në paraburgim dhe në paraburgim nga Dhomat e Specializuara.

EULEX-i dhe Policia e Kosovës po mbështesin Dhomat e Specializuara të Kosovës”, thuhet në përgjigjen e Speciales.

Lajme të sponsorizuara

Të fundit
Më shumë se 100 deputetë të Parlamentit Evropian kanë nënshkruar…