Pamje të pabesueshme/ Shqiptarët futen në “arkivol” metalik për të shkuar në Britani

15 qershor 2020 | 18:16

Një 20-vjeçar është dënuar me 30 muaj burgim për shkak se u shpall fajtor për trafikimin e dy personave në Mbretërinë e Bashkuar duke i fshehur nën dyshemenë e kamionit.

I arrestuari është Stefan-Gabriel Bucur, me kombësi nga Rumania, ndërsa dënimi për të është dhënë nga gjykata e Kurorës në Canterbury.

Bucur u ndalua nga oficerët e Forcave Kufitare në hyrje të Dover Eastern Docks rreth orës 9:15 pasdite më 7 shkurt.

Mësohet se dy burrat që i riu po përpiqej të kalonte ilegalisht në Britanisë e Madhe ishin me origjinë shqiptare.

Zëvendësdrejtori i Forcave Kufitare Martin Coates tha: “Burrat ishin mbërthyer në zgavër në atë arkivol si kosh. U desh oficerëve më shumë se 20 minuta për të hequr bulonat dhe për të hequr bordet. Për fat të mirë burrat ishin në gjendje të mirë shëndetësore”/Top-channel

Rumuni i arrestuar

 

Lajme të sponsorizuara

Të fundit
Gjykata Themelore në Ferizaj, të hënën ka shpallur aktgjykim dënues…