Parashikimi i motit për dy ditët e ardhshme

10 qershor 18:17

Instituti Hidrometeorologjik i Kosovës ka njoftuar se gjatë këtyre dy ditëve të ardhshme do të mbajë mot i ndryshueshëm, me diell dhe vranësira të cilat gjatë ditës vende-vende parashihen të shoqërohen me riga shiu dhe shkarkime rrufesh.

Temperaturat minimale do të lëvizin ndërmjet 10-12 gradë celsius, ndërsa maksimalet e ditës parashihen të lëvizin ndërmjet 24-26 gradë celsius.

Do të fryjë erë kryesisht nga verilindja me shpejtësi 1-9 m/s.

May be an image of map

 

Lajme të sponsorizuara

Të fundit
Shkruan: Selim Pacolli Liturgjia e mbajtur sot në Kishën që…