Parashikimi i motit për pesë ditët e ardhshme në Kosovë

07 mars 09:17

Instituti Hidrometeorologjik i Kosovës ka njoftuar se Java e dytë e muajit mars do të karakterizohet me mot të ndryshueshëm.

Sipas IHK-së, parashihen reshje në formë shiu dhe bore, në viset e ulëta dhe mesatare, ndërsa në viset e larta mbi 1000 m, parashihen reshje bore.

“Reshje shiu dhe bore parashihet ditën e martë, të mërkurën dhe në fundjavë. Temperaturat minimale do të lëvizin ndërmjet -4 deri 1 gradë celsius, ndërsa maksimalet e ditës parashihen të lëvizin ndërmjet 6-12 gradë celsius. Do të fryjë erë kryesisht nga verilindja dhe jugperëndimi me shpejtësi 1-8 m/s”, ka njoftuar IHK-ja.

Lajme të sponsorizuara

Të fundit
"Themelin e diturisë dhe të atdhetarisë e përbën gjuha shqipe.”…