Parashikimi i motit për sot

19 tetor 2018 | 08:41

Instituti Hidrometeorologjik i Kosovës ka njoftuar se  sot do të mbajë mot me diell, pasdite me vranësira të pjesshme dhe mundësi  për riga të izoluara shiu.

Reshje shiu të intensitetit mesatar dhe lokalisht të intensitetit të lartë pritet të ketë javën e ardhshme.

“Temperaturat minimale do të lëvizin ndërmjet 5-6 gradë celsius, ndërsa maksiamlet e ditës parashihet të lëvizin ndërmjet 22-23 gradë celsius. Shtypja atmosferike mbetet mbi vlerat e normales. Do të fryjë erë kryesisht nga verilindje me shpejtësi”, ka njoftuar IHMK-ja.

 

Lajme të sponsorizuara

Të fundit
Ministri i Mbrojtjes i Serbisë, Aleksandar Vulin, komentoi vendimin e…