Pas temperaturave përvëluese, shtrëngata e breshër në Bosnjë e Hercegovinë dhe Serbi

22 qershor 2024 | 22:12

Një stuhi e fortë ka goditur pasdite pjesë të Serbisë. Breshër ra në disa qytete në madhësinë e një topi tenisi.

Pas disa ditësh valë të të nxehtit, dhe temperatura deri në 40 gradë Celsius, stuhia erdhi fillimisht në Serbinë Perëndimore e pritet të vazhdojë edhe një pjesët tjera.

Breshër pati edhe në disa pjesë të Bosnjë e Hercegovinës.

Pamjet nga atje tregojnë për breshër masiv. Në disa vende breshri shkaktoi edhe dëme duke dëmtuar veturat.

Lajme të sponsorizuara

Të fundit
Gjenerali amerikan në pension, Wesley Clark, nesër do të qëndrojë…