PDK-ja në Gjakovë hap zgjedhjet e brendshme

12 tetor 2018 | 23:46

Kryetari i Partisë Demokratike të Kosovës, Kadri Veseli edhe zyrtarisht ka hapur zgjedhjet e brendshme të partisë që e udhëheq në qytetin e Gjakovës.

Në një takim me strukturat e degës së PDK-së në Gjakovë, Veseli i shoqëruar nga ministri i kulturës, Kujtim Gashi, deputetët Safete Hadergjonaj e Andin Hoti e zyrtar tjerë të PDK-së kanë kërkuar që procesi i brendshëm zgjedhor të ec siq është më së miri dhe të ncjerrën kuadro të rinjë për ta rikonfirmuar fuqinë e Dekadës së re. 

Ndërsa kryetari i degës së PDK-së në Gjakovë, Hajdar Beqa, ka falënderuar kryetarin Veseli për mbështjetjen e pa ndalshme dhe njëkohësisht është zotuar se me hapjen e zgjedhjeve të brendshme të Partisë Demokratike në qytetin e Gjakovës, do të rikonfirmohet fuqia e Dekadës së re. 

Lajme të sponsorizuara

Të fundit
Nënkryetari i PDK-së, Arsim Bajrami, ka treguar për qëndrimin e…