Pensionistja denoncon për vjedhje, por donte shoqëri nga policia

25 korrik 2018 | 11:13

“Ejani shpejt, ka hajdutë”! Kështu ishte deklaruar përmes telefonit pensionistja 81-vjeçare në Itali, e cila kishte thirrur policinë për të denoncuar një vjedhje në shtëpinë e saj.

Patrulla vajti në ‘vendngjarje’ dhe pas një verifikimi të shpejtë, kuptoi se bëhej fjalë për një alarm fals.

E moshuara kërkoi ndjesë duke qarë dhe duke justifikuar kërkesën për ndërhyrje të një patrulle me faktin se ndihej shumë e vetmuar.

Lajme të sponsorizuara

Të fundit
Nju Jorku njihet si vendi i shërbimeve më ekzotike. Më…