Përballje e nxehtë në “Mestalla”: Valencia – Real Madrid, formacionet zyrtare

19 shtator 20:37

Real Madridin e pret një takim tejet i vështirë në udhëtim te Valencia, në kuadër të xhiros së pestë në La Liga.

“Mbretërit” që vazhdojnë të jenë të pamposhtur do “luftojnë” për pikët e plota në një terren ku duhet djerësitur mirë për të arkëtuar pikët e plota.

Valencia gjithashtu këtë sezon është në formë të mirë ngase zë pozitën e tretë në tabelë.

Valencia – Real Madrid fillon nga ora 21:00.

Formacionet zyrtare:

Valencia: Mamardashvili; Correia, Gabriel, Alderete, Lato; Carlos Soler, Wass, Guillamon, Foulquier; Guedes, Maxi Gomez.

Real Madrid: Courtois; Carvajal Militao, Alaba, Nacho; Casemiro, Valverde, Modric, Hazard; Benzema, Vinicius.

Lajme të sponsorizuara

Të fundit
Franca thotë se Presidenti amerikan Joe Biden dhe presidenti francez…