Përforcohet KB Peja

10 dhjetor 17:30

KB Peja është përforcuar të martën me një basketbollist të huaj. Klubi pejan e ka paraqitur për regjistrim lojtarin Johnson Nigel Armoni nga USA, i cili se fundit u paraqite në Canton Charge G-league USA.

“Lojtari i lartpërmendur mund të regjistrohet në FBK dhe të paraqitet për KB Peja pas plotësimit të kritereve në bazë të Rregullores mbi regjistrimin e lojtarëve”, thuhet në njoftimin e Federatës së Basketbollit të Kosovës.

/Epoka e re/ 

Fjalët Kyçe:

Lajme të sponsorizuara

Të fundit
Në muret e Muzeut Kombëtar të Kosovës, kanë zënë vend…