Përurohet Kulla e Lirisë në Krushicë të Epërme të Suharekës

12 qershor 2024 | 21:00

Në fshatin e luftëtarit të lirisë, Haqif Kadriaj, në Krushicë e Epërme të Suharekës është bërë përurimi i Kullës së Lirisë. Ky monument i ri, i cili përkujton sakrificat dhe përpjekjet për liri të popullit tonë, mblodhi qindra qytetarë, të kësaj zonë, por edhe më gjërë.

Në mesin e të pranishmëve ishte Kryetari i Suharekës, Bali Muharremaj pastaj kryetari i AAK-së, Ramush Haradinaj dhe zyrtarë të lartë të PDK-së si Enver Hoxhaj, Elmi Reçica, Isak Shabani, Zenun Pajaziti, Rashit Qalaj, Vlora Çitaku, Blerta Deliu, pastaj ish-ambasadori Nait Hasani, Gjeneral Kudusi Lama, Gjeneral Enver Cikaqi, gjeneral Sadik Halitjaha, Bislim Zogaj, Hajredin Hyseni, Idriz Vehapi, Ramë Vataj, Ahmet Isufi e shumë e shumë tjerë..

Prezent poashtu ishin edhe veteran dhe ushtarak të lartë të UÇK-së.

Familjarët e ish-luftëtarit të UÇK-së, Haqif Kadriaj u shprehen të kënaqur më përurimin e kësaj kulle dhe falëndëruar të gjithë mysafirët për pjesëmarrje e tyre.

Lajme të sponsorizuara

Të fundit
Mot i keq me stuhi shkaterruese ka përfshirë “Palma de…