Policia hap hetimet për dy vdekje në Prishtinë

28 nëntor 2023 | 08:41

Policia e Kosovës ka hapur hetime për dy vdekje të ndodhura dje në Prishtinë.

Në rastin e parë bëhet fjalë për vdekjen e një burri.

“Prishtinë / 27.11.2023 – 10:20. Një mashkull kosovar është gjetur i shtrirë në rrugë në gjendje të rëndë shëndetësore nga disa kalimtarë dhe dyshohet se ka rënë nga një objekt. Viktima është dërguar për trajtim mjekësor në QKUK, ku rreth orës 11:00 ka ndërruar jetë. Me vendim të prokurorit trupi i pajetë është dërguar për obduksion”, thuhet në njoftimi.

Ndërkaq, në rastin e dytë bëhet fjalë për vdekjen e një gruaje.

Lajme të sponsorizuara

Të fundit
Presidentja e vendit, Vjosa Osmani, ka thënë se ditën e…