Pozita dhe opozita kërkojnë nga presidenti Thaçi dekretimin e anëtarëve të KQZ-së

13 mars 2019 | 10:50

Deputetët e Kuvendit të Republikës së Kosovës janë duke debatuar në lidhje me bllokimin e Komisionit Qendror të Zgjedhjeve (KQZ) nga presidenti Hashim Thaçi.

Gjatë këtij debati, përfaqësuesit e grupeve parlamentare i kanë bërë thirrje presidentit Hashim Thaçi që sa më shpejt ta bëjë dekretimin e anëtarëve të KQZ-së.

Ata kanë bërë me dije se partitë parlamentare i kanë dërguar tek presidenti emrat e anëtarëve të ri të KQZ-së.

/Epoka e re/

Lajme të sponsorizuara

Të fundit
Është rritur numri i shteteve dhe kompanive ajrore që kanë…