Presidenti Meta viziton familjen e ish-presidentit Rugova

19 janar 16:44

Presidenti i Shqipërisë, Ilir Meta, ka vizituar familjen e ish-presidentit Ibrahim Rugova.

Meta përmes një postimi në llogarinë e vet në “Facebook”, ka shkruar: “Përherë kënaqësi të takoj në Prishtinë familjen e dashur dhe të respektuar të Presidentit historik të Kosovës, Dr. Ibrahim Rugova”.

Ai ka treguar se në bisedën e ngrohtë dhe shumë miqësore në familjen Rugova ka ndarë plot kujtime të shtrenjta për angazhimin jetësor të ish-presidentit Rugova për Kosovën Republikë, në paqe, të lirë, të pavarur e demokratike, me orientim të qartë properëndimor, në bashkëpunim e fqinjësi të mirë në rajon.

Bild könnte enthalten: 3 Personen, Personen, die lachen, Personen, die stehen, Anzug und Innenbereich

Bild könnte enthalten: 6 Personen, Personen, die lachen, Personen, die stehen, Anzug und Innenbereich

/Epoka e re/

Lajme të sponsorizuara

Të fundit
“WhatsApp” në fillimet e tij kërkonte nga përdoruesit një tarifë…