Presidenti në orën 16:30 mban konferencë për medie

18 qershor 2020 | 14:44

Presidenti i Kosovës, Hashim Thaçi, sot në orën 16:30 pritet të mbajë konferencë për medie.

Konferenca do ta zhvillohet në hapësirën që ndodhet në hyrje të Presidencës.

Kujtojmë se sot është dita tretë e vizitës së të dërguarit të posaçëm të Bashkimit Evropian për dialogun ndërmjet Kosovës dhe Serbisë, Mirosllav Lajçak, në Prishtinë.

Në një konferencë për medie, ai ka thënë se pret që dialogu të rifillojë së shpejti.

Lajme të sponsorizuara

Të fundit
Kryetari i Aleancës për Ardhmërinë e Kosovës (AAK), Ramush Haradinaj,…