Presidenti Thaçi bën homazhe te memoriali “Heroinat”

28 prill 11:31

Presidenti Hashim Thaçi ka bërë homazhe dhe ka vendosur kurora me lule te memoriali “Heroinat” në Prishtinë. Thaçi me këtë rast ka thënë se kontributi i gruas në luftën për liri dhe pavarësi ka qenë vendimtar. “Krimet s’mund të amnistohen. S’ka paqe pa drejtësi”, ka thënë Thaçi.

Memoriali “Heroinat” i kushtohet sakrificës dhe kontributit të gjithanshëm të grave të Kosovës gjatë luftës së fundit.

Lajme të sponsorizuara

Të fundit
“Fundi i rritjes eksponenciale, rënia e përhapjes së Koronavirusit”, është…