Presidentja Osmani takohet me presidentin e ShBA-së, Joe Biden

21 shtator 2023 | 09:26

Presidentja e Republikës së Kosovës, Vjosa Osmani, është takuar me presidentin e ShBA-së, Joe Biden.

Osmani në një postim në Facebook, tha se aleanca e Kosovës me Shtetet e Bashkuara të Amerikës është aleancë e lirisë dhe aleancë e përjetshme.

Në fotografinë e publikuar nga Osmani, shihet se të dy presidentet ia mbajnë fort dorën njëri-tjetrit.

Lajme të sponsorizuara

Të fundit
Mediet ndërkombëtare i kanë bërë jehonë përplasjes mes Shqipërisë, kryesuese…