Protestohet në Telekom, mbi 2 700 punëtorë s’i morën pagat që nga 29 shkurti

02 prill 2024 | 12:30

Federata Sindikale e Pavarur e Postës dhe Telekomunikacionit të Kosovës, pasi punëtorët kanë mbetur pa paga që nga 29 shkurti

Protesta e cila ka zgjatur një orë është thënë se mbi 1 mijë e 700 punëtorë të Telekomit dhe mbi 1 mijë punëtorëve të Postës po ju mohohet paga mujore, pasi janë bllokuar llogaritë bankare.

Nga kjo sindikatë nuk i kanë përjashtuar as grevat nëse nuk u realizohen kërkesat.

Lajme të sponsorizuara

Të fundit
Trajneri i Barcelonës, Xavi Hernandez, ka deklaruar largimin në fund…