Publikohet traileri drithërues për Lorik Canën “Lorik”

05 dhjetor 23:57

Është publikuar edhe filmi autobiografik i ish-kapitenit të kombëtares shqiptare, Lorik Cana, i quajtur “Lorik”.

Ky film kishte premierën sonte në Tiranë, me ç’rast ka mbledhur personalitete të ndryshme të sportit e politikës.

Ky projekt u nga Andi Deçka, ku në ndihmë të këtij filmi autobiografik i kanë ardhur në ndihmë edhe njerëzit e afërm të futbollistit legjendar, Lorik Canës.

Në këtë projekt  është rrëfimi i një prej pjesëtarëve të familjes së tij, teksa u shpreh se “mbrëmjen e Beogradit në sfidën me Serbinë”, kishte humbur vetëdijen”, kur pa atë çfarë ndodhi dhe se ishte trembur shumë për fatin e Lorikut.

Lorik (2018) – Trailer

DigitAlb prezanton filmin dokumentar "Lorik", dedikuar jetës dhe karrierës së kapitenit legjendar të Kombëtares Shqiptare, Lorik Cana. Së shpejti në kinema ?

Gepostet von DigitAlb am Mittwoch, 5. Dezember 2018

Lajme të sponsorizuara

Të fundit
Deputeti i Nismës Socialdemokrate, Haxhi Shala, ka thënë se Kosova…