Qeveria, 143 mijë euro për xhudon

04 dhjetor 16:22

Qeveria e Republikës së Kosovës ka marr vendim për mbështetjen e Federatës së Xhudos me 143 mijë euro.

Vendimin e Qeverisë e ka përshëndetur trajneri Driton Kuka, i cili është i lumtur se xhudistët dhe kampionia Olimpike do të këtë kushte për stërvitje.

Fotografia e Driton Toni Kuka

“Dinjitetshëm do stërvitemi tash e tutje. Kryeministri Haradinaj po e kthen dinjitetin edhe te Ekipi Olimpik! Kampionia Olimpike, por edhe të tjerët fal përkrahjes së sotme të kërkesave tona në mbledhjen e Qeverisë do stërvitin në kushte normale për stërvitje”, ka shkruar Kuka, i cili ka paralajmëruar se ekipi i xhudos do punojmë për suksese të reja në Lojërat Olimpike “Tokyo 2020”.

/Epoka e re/

 

Fjalët Kyçe:

Lajme të sponsorizuara

Të fundit
Me datën 4 dhjetor, në Dragash hetuesit policorë, pas një…