Qeveria ndan mbi 17 mijë euro për vizitën e përfaqësuesve të Luginës në Strasburg

25 maj 14:39

Qeveria e Kosovës ka ndarë 17 mijë e 350 euro për të mbështetur Këshillin Nacional Shqiptar dhe përfaqësuesve të Preshevës, Medvegjës dhe Bujanocit, në funksion të realizimit të vizitës zyrtare në Parlamentin Evropian në Strazburg.

“Për zbatimin e këtij Vendimi do të përdoren mjetet nga organizata buxhetore Zyra e Kryeministrit me kod 104, nën-programi ‘Përkrahje për Luginën e Preshevës’ me kod 39100, kategoria e shpenzimeve ‘Subvencione dhe Transfere’”,  është thënë ndër të tjera në vendim.

Lajme të sponsorizuara

Të fundit
Kualifikimi në Ligën e Kampionëve do të shoqërohet te Newcastle…