Qindra suedezë shprehin interesim për të luftuar për Ukrainën

02 mars 10:57

Ukraina po ndërton një brigadë ndërkombëtare të huajsh të gatshëm për të mbrojtur vendin.

Në foto shihet një ushtar ukrainas i cili nuk është pjesë e brigadës ndërkombëtare.

Foto: Efrem Lukatsky / AP / TT

Qindra suedezë thuhet se janë të interesuar të luftojnë për brigadën ndërkombëtare të Ukrainës. Këtë të enjte, vullnetarët e parë suedezë shkojnë në Ukrainë.

“Ata do të vendosen në një grup anglishtfolës dhe do të marrin pjesë në mbrojtje”, ka bërë me dije koordinatori suedez i grupit.

Lajme të sponsorizuara

Të fundit
Qeveria e Kosovës sot bëri të ditur se është hapur…