QKUK-ja bëhet me dy salla për ndërhyrje kirurgjike në zëmër (Foto)

13 qershor 13:12

Ministri i Shëndetësisë, Uran Ismaili, ka bërë me dije se në Qendra Klinike Universitare e Kosovës (QKUK) është bërë me dy salla për ndërhyrje kirurgjike në zëmër.

Ai ka thënë se këto dy salla janë të pajisura me aparaturë modern. “Për vite me radhë QKUK-ja ka funksionuar me një sallë për ndërhyrje kirurgjike në zemër, duke krijuar lista të gjata dhe pritje me muaj për qytetarët tanë. Kjo situatë tani do të ndryshojë përgjithmonë, pasi që pas një angazhimi të madh, sot hapëm edhe sallën e dytë të operacionit në Kardiokirurgji së bashku me sallën e dytë të kujdesit intenziv, duke e bërë për herë të parë QKUK-në me dy salla të tilla. Të dy sallat janë të pajisura me aparatura moderne dhe të gatshme për ofrimin e shërbimeve profesionale për pacientët tanë. Ky zhvillim do të bëjë të mundur dyfishimin e operimeve në këtë Klinikë dhe eliminimin e listës së pritjes”, ka shkuar Ismaili në llogarinë e vet në “Facebook”.

/Epoka e re/

Image may contain: 2 people, indoorImage may contain: 2 people, people standing and indoor

Image may contain: indoorImage may contain: indoorImage may contain: screenImage may contain: indoorImage may contain: indoorImage may contain: 4 people, people smiling, people standingImage may contain: 6 people, people standing and indoorImage may contain: 4 people, people smiling, people standingImage may contain: 3 people, people smiling, people standingImage may contain: 3 people, people standing and indoorImage may contain: 1 person, indoorImage may contain: 1 person, sittingImage may contain: 5 peopleImage may contain: 5 people, people standing

Fjalët Kyçe:

Lajme të sponsorizuara

Të fundit
Legjenda e futbollit të Kosovës dhe kryetari i FFK-së, Fadil…