Rahoveci i motivuar nga Liga Ballkanike kërkon fitore ndaj Bashkimit 

29 janar 12:00

Në mesjavë do të zhvillohet xhiroja e 23-të e Superligës së Kosovës në basketboll. Derbi i kësaj xhiro do të zhvillohet të mërkurën në Rahovec, ku “Vreshtarët” e presin Bashkimin.

Rahoveci është lider i renditjes me 35 pikë apo 15 fitore dhe pesë humbje, kurse Bashkimi ndodhet në vendin e pestë me 31 pikë ose 12 fitore dhe shtatë humbje. Takimi në palestrën “Mizahir Isma” pritet të jetë shumë interesant. Sfida e parë e javës së 23-të do të zhvillohet në mes të Ponte Prizrenit dhe Trepçës.

Prizrenasit kanë 12 fitore dhe tetë humbje, derisa mitrovicasit katër fitore dhe 13 humbje. Të enjten Peja e pret Lipjanin në një ballafaqim ku pejanët shihen favoritë, por fitorja e vështirë në fundjavë ndaj Feronikelit do të bëjë që verdhezinjtë të jenë më të kujdesshëm. Peja ka 11 fitore dhe tetë humbje, derisa Lipjani një fitore dhe 19 humbje. Ndeshja e fundit do të zhvillohet mes Sigal Prishtinës dhe Feronikelit. Prishtinasit nga 19 ndeshje kanë 14 fitore dhe pesë humbje, derisa skuadra nga Drenasi ka pesë fitore dhe 15 humbje nga 20 përballje në Superligë.

Superliga – Java 23

Të mërkurën takohen:
17:00 Ponte Prizreni – Trepça
19:00 Rahoveci – Bashkimi

Të enjten takohen:
17:00 Peja – Lipjani
19:00 Sigal Prishtina – Feronikeli
Golden Eagle Ylli (pushon)

Lajme të sponsorizuara

Të fundit
Prof. asoc. dr. Myrvete Dreshaj-Baliu Prof. dr. Begzad Baliu Pikëpamjet…