Rahoveci vazhdon me fitore në Superligë

25 janar 2020 | 21:17

Rahoveci ka shënuar fitoren e katërt në katër ndeshje të stinorit pranveror, duke mundur në udhëtim Trepçën me rezultat 82:92 (16:23, 21:25, 20:18, 25:26), në kuadër të javës së 22-të të Superligës së Kosovës në basketboll.

Mysafirët nga Rahoveci e kanë nisur ndeshjen më mirë dhe arrijnë të fitojnë çerekun e parë me rezultat 16:23. Vreshtarët vazhduan me lojë të mirë edhe në periudhën e dytë, që e fituan 21:25, kurse skuadrat shkuan në pushim me rezultat 37:48. Në periodën e tretë u zhvillua lojë më e barabartë dhe mitrovicasit e fitojnë këtë pjesë 20:18. Edhe 10 minutat e fundit ishin të barabartë (25:26), por Rahoveci ruajti epërsinë e krijuar dhe fitoi në fund 82:92.

Te Trepça më të dalluarit ishin Dj Hanes me 33 pikë e gjashtë kërcime dhe Alante Fenner me 17 pikë e nëntë kërcime, kurse te Rahoveci më të mirët ishin Alban Veseli me 25 pikë e katër kërcime dhe Darell Davis me 22 pikë e gjashtë kërcime.

Trepça ka katër fitore dhe 15 humbje, kurse Rahoveci 15 fitore dhe pesë humbje.

Bajrush Xhemajli, i cili është vëllai i Emrush Xhemajlit, të…