Ramush Haradinaj vizitoi Federatën Pan-Shqiptare të Amerikës “Vatra”

02 shkurt 2024 | 10:26

Kryetari i Aleancës për Ardhmërinë e Kosovës (AAK), Ramush Haradinaj gjatë vizitës që është duke e bërë në Shtetet e Bashkuara të Amerikës (ShBA) ka vizituar Federatën Pan-Shqiptare të Amerikës “Vatra”, ku diskutuan për zhvillimet politike në Kosovë dhe rajon.

Haradinaj përmes një postimi në rrjetin social në Facebook ka shkruar se Amerika nuk është vetëm aleati kryesor strategjik, por edhe shtëpia për mijëra shqiptarë që u larguan nga vendi në kërkim të një jete më të mirë.
“Vizitova Federatën Pan-Shqiptare të Amerikës ‘Vatra’, ku diskutuam për zhvillimet politike në Kosovë dhe rajon, si dhe për rolin e rëndësishëm të diasporës, veçanërisht lobin shqiptaro-amerikan.

Vlerësova rolin e Vatrës në ndihmë të shtetit të Kosovës dhe çështjes shqiptare në përgjithësi në të gjitha etapat. Në takim të përzemërt e vëllazëror fola hapur për nevojën e vazhdueshme që të gjitha organizimet shqiptare në Amerikë të vazhdojnë ta ndihmojnë Kosovën në të gjitha sferat”, ka shkruar Haradinaj.
Tutje Haradinaj ka theksuar se anëtarësimi i Kosovës në NATO, është synimi kryesor i Kosovës

Lajme të sponsorizuara

Të fundit
Presidenti i Shteteve të Bashkuara, Joe Biden, ka vendosur sanksione…