Rashiq: Më vjen turp që Vuçiqi është president i Serbisë

29 shtator 2023 | 13:51

Ministri për Kthim dhe Komunitete në Qeverinë e Kosovës, Nenad Rashiq ka thënë se i vjen turp që Aleksandër Vuçiq është president i Serbisë.

Në një intervistë për mediumin boshnjak “Istraga”, Rashiq deklaroi se një pjesë e popullit serb janë turpëruar për shkak të tij.

“Më vjen turp që Aleksandar Vuçiq është president i Serbisë dhe po ashtu një pjesë e madhe e popullit serb është turpëruar për shkak të tij”, ka thënë Rashiq, ministri i vetëm serb në Qeverinë e Kosovës.

Kjo deklaratë e Rashiqit vjen pas sulmit të 24 shtatorit mbi Policinë e Kosovës, nga një grup terrorist serbë.

 

Lajme të sponsorizuara

Të fundit
Presidenti i Federatës së Futbollit të Kamerunit që nga dhjetori…