Reali mbledh të gjithë trofetë në 2017-n

01 janar 2018 | 21:12

 

Skuadra e Real Madridit i ka fituar të gjitha trofetë e mundshme në vitin kalendarik 2016/2017. Reali e fitoi La Ligën, Ligën e Kampionëve, Superkupën e Spanjës, Superkupën e Evropës dhe Botërorin e Klubeve.

Këtë të fundit e fitoi pasi e mposhti në finalen e zhvilluar në Abu Dhabi ekipin brazilian të Gremios (1-0). Megjithatë, Reali në fund të vitit 2017 e humbi “El Casicon” në “Santiago Bernabeu” me rezultat 0-3 dhe në këtë mënyrë mbetet pas në garën për titull.

Redaksia online
(e.r. / epokaere.com)

Fjalët Kyçe:

Lajme të sponsorizuara

Të fundit
Skuadra e Trepçës ’89 e ka shkruar historinë në futbollin…