Rekordet që Ronaldo mund t’i thyejë

20 qershor 14:46

Ylli portugez, Cristiano Ronaldo po kalon në një formë të jashtëzakonshme edhe këtë vit.

Ai ka thyer shumë rekorde gjatë karrierës, por Cristiano Ronaldo ka edhe disa sfida para vetes të cilat do të mundohet t’i kalojë për të treguar që është një prej më të mirëve në historinë e futbollit.

CR7 e ka nisur shumë mirë Kampionatin Botëror, duke realizuar katër gola deri tani në Botëror, dhe tani ai kërkon ta pushtojë botën me kombëtaren e tij, ashtu siç bëri dy vite më parë duke triumfuar në Evropian.

Këto janë 10 rekordet që Ronaldo mund t’i thyejë deri në fund të karrierës:

1. Golashënuesi më i mirë i Botërorit

2. Ta fitojë Kupën e Botës

3. Golashënuesi më i mirë evropian në nivel ndërkombëtar

4. Ta thyejë rekordin e iranianit Ali Dalei për më së shumti gola me kombëtare

5. Ta fitojë gjashtë herë Ligën e Kampionëve

6. Topi i Artë numër gjashtë

7. Fituesi më i madh i trofeve me Real Madridin

8. Rekordi i golave të Alfredo Di Stefanos

9. Ta fitojë Këpucën e Artë për të pestën herë

10. 500 gola me Real Madridin.

(KP)

Lajme të sponsorizuara

Të fundit
Kënga “Live it up” nga Will Smith, Nikcy Jam dhe…